Dohráno: Poprvé v sezóně se představili elévové, další zápasy za sebou mají starší žáci a junioři

Herní víkend je za námi a to znamená jediné. Přinášíme vám souhrn výsledků. Poprvé se na palubovkách představili elévové, druhá kola soutěží odehráli starší žáci a junioři

Elévové bílí, hodnotil trenér Matyáš Pros

Bílý tým elévů vkročil do své soutěžní sezony zápasem proti velmi silné Mladé Boleslavi. Bylo vidět, že to pro náš tým byl první zápas za dlouhou dobu a na hřišti jsme se hodně rozkoukávali, z toho pramenil i nepříznivý výsledek. Postupně jsme se v turnaji lepšili v obsazování hráčů a získávali jsme více míčků. Díky tomu se nám dařilo být pro soupeře nebezpečnější a tvořit si mnohem více šancí. Zásluhou aktivnější hry přišly také dvě výhry. Pochvala patří celému týmu, za to jak se v průběhu turnaje týmový výkon zlepšoval. Těšíme se na další turnaj!

Elévové modří, hodnotil Ondra Škvor

Stříbro v Kutné Hoře pro modrý tým elévů

Ve Vysočanech se podávala Amerika v kostce, skoro pod jednou střechou se potkali NHL s Bobem Dylanem. V neděli se kopalo derby v Edenu, ovšem společenský vrchol tohoto víkendu se odehrával mimo Prahu.

Modří elévové z Čerčan hráli florbal v Kutné Hoře.

Byl to jejich první turnaj v nové sezoně, takže pro všechny hráče a fanoušky významná událost. Draci začali proti domácím kutnohorským a to fantasticky. Po pěti vteřinách visel míček v šibenici. Jenže zápas skončil 2:7 v neprospěch našich hráčů a objevily se i slzičky.

Naštěstí další slzy už netekly, protože pak už šlo vše o dost lépe.

Lysá nad Labem. No, v jednu chvíli to o moc líp nešlo, ztráta dvou gólů ve druhé půli byla výstrahou. Remíza 4:4 se proto počítá.

Olymp. Střela, střela, gól, gól a 9:0. Pozor, diváci dokonce mohli vidět pár nahrávek.

Mladá Boleslav. Soupeř na závěr, a protože nejsme pověrčiví, bylo z toho vítězství 13:1.

Při rozboru s trenéry v restauraci Na Pyšelce jsme dospěli k názoru, že Draci díky lepšímu skóre v Kutné Hoře vydolovali pomyslné stříbro, což se k tomuhle městu docela hodí.

Příště by mohlo cinknout zlato.

Starší žáci A, hodnotil trenér Luboš Prchal

V rámci druhého turnaji čekaly starší žáky odvety proti Kobylisům a Tatranu Střešovice. Poprvé v sezóně jsme potkali FAT PIPE Start 98 Kunratice. Nadějný vstup Draků do prvního zápasu soupeř z Kobylis svou vyrovnal, hlavně díky zvýšené aktivitě v druhé polovině zápasu, a tak jsme se rozešli smírně remízou. Kluci pokračovali ve zlepšené střelbě i proti Startu, leč její přetrvávající neefektivita nás stála vítězství. O udržení v koši jsme hráli proti Tatranu Střešovice. Bojovné utkání nenechalo diváky z řad dračí juniorky a dorostu ani chvíli v klidu (chlapci děkujeme). I díky jejich hlasivkám jsme urvali v poslední minutě výsledek na naší stranu.

Starší žáci B, hodnotil trenér Michal Kubizňák

Domácí turnaj starších žáků B přinesl náročné zápasy

V sobotu jsme pořádali turnaj v MSH Říčany. Naši mladí florbalisté změřili síly s několika kvalitními soupeři a předvedli bojovné výkony. V prvním zápase se Draci utkali s týmem SummerCamps Tatran Střešovice. Utkání bylo, stejně jako na minulém turnaji, velmi vyrovnané a napínavé až do konce. Přestože domácí bojovali statečně, nakonec podlehli těsným rozdílem jedné branky 6:7.

Druhé utkání proti Předvýběr.cz florbal MB bylo pro Draky náročnější. Soupeř ukázal svou sílu a zvítězil poměrem 6:2.

V posledním zápase turnaje se Draci utkali s Florbalovou akademií MB. Tento zápas již nebyl tak atraktivní, jelikož soupeř nastoupil pouze se šesti hráči do pole. Unavený a statický výkon hostů se promítl i do hry Draků, kteří se soupeři přizpůsobili. I přes méně pohlednou hru však domácí tým zvítězil přesvědčivě 10:3.

Turnaj ukázal, že náš tým má potenciál konkurovat i silným soupeřům.

Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony, fanouškům za podporu a organizátorům za hladký průběh turnaje.

"Juniorský tým znovu získal pomyslný double a v letošní sezóně ještě neokusil hořkost porážky. Ale těžcí soupeři nás teprve čekají.hodnotí trenér juniorů Michal Jirků

První zápas proti FbŠ Bohemians B Draci vyhráli 8:4. Výborně jsme zvládli vstup do zápasu a ujali se vedení 2:0. I přes hektický začátek třetí třetiny, kdy tým inkasoval tři góly, jsme se rychle zkoncentrovali a odpověděli v krátkém sledu. Tento moment ukázal odolnost a schopnost týmu rychle reagovat na nepříznivý vývoj.

Druhý zápas proti defenzivně naladěným Pitbulům z Kolína začal opatrně a první třetina skončila 1:1. Náš tým věřil, že kvalita hry a trpělivost přinese ovoce, a to se stalo. V poslední třetině jsme předvedli ofenzivní smršť a vstřelili šest gólů.

I přesto, že jsme turnaj zvládli, je potřeba zapracovat na lepším pohybu a rychlejší kombinaci, abychom byli ještě silnější do dalších zápasů.