Dohráno: Premiéra pro přípravku, v akci byli také mladší žáci, dorostenci a muži B

V rámci uplynulého víkendu se na hřišti představili nejmenší Dráčci z přípravky. Další zápasy za sebou mají mladší žáci, dorostenci se vydali na dlouhý výlet do Havířova a muži B doma vybojovali 6 bodů z 6 možných.

Přípravka bílí, hodnotila trenérka Barbora Havlíčková

O víkendu se naši nejmenší florbalisté zúčastnili svého prvního turnaje v této sezóně. Jelikož to pro mnohé byl první zápas po dlouhé době, tak chuť byla veliká, výsledky jsou toho jasným důkazem. Na celém týmu byla vidět obrovská dravost a chuť hrát. Postupně se zlepšovala spolupráce na hřišti, mohli jsme tak vidět několik pěkných akcí, které byly zakončeny úspěšnou střelou. V průběhu turnaje všichni hráči předvedli krásné florbalové výkony. Ačkoliv to byl pro některé z nich jejich první florbalový turnaj v kariéře, tak se tito nováčci bez problému zapojili a předváděli parádní hru. Pochvala patří všem za bojovné nasazení a týmového ducha. Z Čerčan si odvážíme krásné čtyři výhry. Tento turnaj byl skvělým startem do nové sezóny a my se už těšíme na další výzvy, které nás čekají.

Přípravka modří, hodnotil trenér Roman Heczko

První turnaj sezóny naší přípravky byl pro půlku týmu zároveň i první turnaj ve florbalové kariéře. Dle očekávání jsme se proti sehraným týmům nedokázali příliš prosadit a remízu hráči vybojovali alespoň proti podobně sestavenému družstvu Bohemky. Dařilo se průběžně zlepšovat rozestavení na hřišti, pokrytí obrany i nahrávky "těm správným hráčům". Tým získal spoustu zkušeností, zážitků a utužování kolektivu které intenzivně probíhalo i o pauzách mezi zápasy. Chválím naše nejmenší za odvahu nastoupit proti mnohem větším soupeřům, i naše zkušenější hráče za výkony v bráně i útoku.

Mladší žáci bílí, hodnotil trenér Vláďa Šedivý

Mladší žáci bílí odstartovali svůj sobotní turnaj v Kunraticích proti OC Šestka Tatran Střešovice. Oboustranně svižný florbal, ve kterém jsme dvakrát vedli, ale který nakonec pro sebe rozhodl lépe sehranější soupeř (3:6).

Do druhého zápasu proti Wizards SO Praha 10 jsme opět vstoupili lépe my. Hrálo se převážně na polovině soupeře a po prvním poločase jsme vedli 2:0. Vypadalo to, zápas bude pouze otázkou skóre. Bohužel, v druhé půli to na hřišti vypadalo úplně jinak. Soupeř se začal více tlačit dopředu a nám najednou přestala fungovat kombinace, hráči zbytečně předržovali balónek a soupeři se postupně podařilo vyrovnat hru i skóre. (2:2)

Třetí zápas raději zapomenout. V cestě nám stál Florbal Jesenice a to doslova a do písmene. Ve předu nám chyběl pohyb a soupeř tak většinu našich rozehrávek pochytal. Po jedné naší laxní rozehrávce se dostal do vedení a z naší strany začalo dobývání nepropustné zdi. S přibývajícím časem stoupala nervozita, která v posledních minutách vyvrcholila hned dvojím vyloučením našich hráčů za útočné fauly. Následnou přesilovku pět na tři využil soupeř ke zpečetění výsledku. Při zákroku se nám navíc zranil brankář a tak jsme zbytek zápasu dohrávali bez brankáře se šesti hráči v poli. To ale už na konečném výsledku nic nezměnilo. (0:2).

Větší pauza před posledním zápasem nám prospěla. Proti T.B.C. Králův Dvůr zraněného Maxe vystřídal v brance útočník Honza Daška a k oživení hry jsme změnili rozestavení formací. Draky, jako by polili živou vodou. Vlétli na soupeře s takovou energií, že konečný výsledek 9:1 byl pro něho ještě milosrdný.

Draci na tomto turnaji střídali skvělé okamžiky se špatnými. Jako poučení si z turnaje odvážíme poznatek, že je třeba udržet koncentraci po celou dobu zápasu a nepodceňovat zdánlivě slabší soupeře.

Mladší žáci modří, hodnotil trenér Jaroslav Borl

V neděli 13.10. tým modrých vyjel na ligový turnaj do Čelákovic.

Hned v prvním zápase jsme se utkali s domácím týmem. Nástup do zápasu se nám vydařil a než se soupeř rozkoukal, tak prohrával o dva góly. Díky povedenému startu jsme mohli hrát klidný florbal a zápas dotáhnout do zdárného konce.

Do druhého utkání jsme si přenesli sebevědomí z předešlého zápasu. Nastoupili jsme proti týmu ACEMA Sparta Praha WHITE. Střelecky se nám dařilo a ve 4. minutě první půle jsme vedli 4:0. Po zbytek zápasu jsme skóre postupně navyšovali a nebýt nešťastného vlastního gólů, mohl mít výborně chytající Jan Daška čisté konto.

Před třetím zápasem jsme měli dlouhou pauzu a čekal nás soupeř z Benátek nad Jizerou. Pauza se podepsala na pomalejším startu do zápasu a chybách, které soupeř využil. Do konce poločasu se nám podařilo otočit skóre na 3:2 v náš prospěch. Soupeř ale stále bojoval. Zápas byl vyrovnaný, a i díky ubráněnému oslabení jsme byli stále ve vedení. Bohužel, v poslední sekundě jsme nešťastně inkasovali a z dramatického zápasu byla nakonec remíza.

Ve finále turnaje jsme se utkali s týmem FALCON blue. Soupeř byl důrazný a kontroloval průběh celého zápasu. Hráči Falconu si vytvořili dvoubrankový náskok, který si udrželi po celý zápas. Výsledek finále byl nakonec 5:7 a na turnaji jsme obsadili druhé místo.

Závěrem bych chtěl všechny zúčastněné pochválit za bojovné nasazení a pěkně odehraný turnaj.

Dorostenci, hodnotil trenér Adam Lubina

Dorostenci se po úvodním vydařeném kole 1. dorostenecké ligy vydali do vzdáleného Havířova. Cestu zahájili netradičně, již v sobotu, kdy odcestovali z Říčan v pozdních odpoledních hodinách a do hornického města dorazili až za tmy. Přespání v místním hotelu proběhlo v pořádku, a tak se Draci mohli přesunout do haly.

Tam je čekali dva těžcí soupeři. První zápas proti pražskému Chodovu začal velmi dobře, Draci drželi se soupeřem tempo a dokázali si vytvořit šance. Bohužel říčanští nedokázali navázat na výkon v první třetině a ve zbylých dvou nám soupeř utekl na konečných 1:7.

Druhý zápas Draci odehráli proti domácímu favoritovi z Havířova. Za 45 minut herního času se hráčům nepodařilo soupeře nijak překvapit a sami nakupili velké množství zbytečných chyb, které Draky následně stáli zapas. Konečný výsledek utkání s Torpédem Havířov 4:10.

Děkuji hráčům za výlet na druhý konec republiky, a doufám, že se do příště z našich chyb poučíme a přivezeme lepší výsledek.

Muži B

Mužský rezervní tým odehrál v sobotu 12.10. dva zápasy v domácím prostředí.

V první z nich se Draci utkali s týmem zkušených florbalových harcovníků FKÚ Ovocné Báze. Tento soupeř byl pro říčanské hráče známým, v minulé sezóně se s ním Draci utkali dvakrát a dvakrát utrpěli porážku, především zásluhou florbalové inteligence a zkušeností ze strany soupeře. V tomto utkání však od začátku drželi pevně otěže domácí hráči. Skóre otevřel v 8. minutě, ve své premiéře za B tým, junior Antonín Lávička a od té chvíle byli Draci ve vedení až do konce zápasu. Premiérové body za výhru 9:3 proti Ovocným Bázím podtrhl 4 kanadskými body Filip Borl, který byl dalším juniorem v sestavě Draků.

Říčanští hráči se v druhém zápase střetli s Floor Maniacs Mělník. Tento soupeř okupoval spodní příčky tabulky bez získaného bodu. Utkání pro domácí začalo nešťastně, neproměněným nájezdem. Dračí smůlu protrhl obávaný kanonýr regionálních soutěží Martin Kaprálek a od té chvíli byl zápas v režii Draků. Na výhře 11:3 se podílel 5 body Štěpán Končický a hattrickem již zmíněný sniper Martin Kaprálek.

Závěrem bychom rádi poděkovali hráčům A týmu, kteří nám pomohli na palubovce a mimo hřiště fanouškům a pořadatelům za atmosféru v hale.